Bize Ulaşın

Bisiklet Taşıyıcı, Tüm Araçlar İçin Bisiklet Taşıyıcı Modelleri

Bisiklet sürmek hem yetişkinlerin hem de çocukların en çok zevk aldıkları aktivitelerden biridir. Bununla birlikte bisiklet sürmek için her zaman uygun bir alana sahip olmayabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bisiklet sürmek çok daha zor olabilir. Yoğun bir trafik ve bisiklet sürülecek alanların azlığı nedeniyle, bisiklet sürücüleri bu keyifli aktiviteyi genellikle şehir dışında yapmak isterler. Bu doğayla iç içe olmak isteyenler için de öncelikli tercih sebeplerinden biridir.

Bisiklet tutkunlarının farklı koşullarda, şehir dışında ya da tatile çıktığında bisikletini yanında götürebilmesi ise her zaman kolay olmayabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise araç üzerinde bisiklet taşıyıcı aparatlar geliştirilmiştir. Bisiklet taşıyıcı adı verilen bu aparatlar sayesinde, bisikletinizi aracınızla dilediğiniz her yere götürebilirsiniz. Aracın üzerinde olması, hem bisikletin araca sığmaması nedeniyle hem de kullanılmayan bir alanı kullanması nedeniyle oldukça idealdir. Bisiklet taşıyıcılar, bisiklet kullanıcıların taşınma sorunlarını ortadan kaldırır. Bisiklet taşıyıcılar sayesinde, gittiğiniz her yere bisikletinizi de rahatlıkla beraberinizde götürebilirsiniz. Bu sayede gittiğiniz her yerde bu keyfi yaşamaya devam edebilirsiniz.

Bisiklet Taşıyıcı Modelleri Nelerdir?

Bisiklet taşıyıcısı, bisiklet taşıma aparatı olarak da adlandırılabilir. Bu aparatlar bisikletinizi bir yerden başka bir yere götürme sorununu ortadan kaldırır. Bu aparat sayesinde hem şehir içindeki bisiklet binebileceğiniz alanlara hem de şehir dışında doğayla iç içe olacağınız ortamlarda bisiklet kullanma keyfini yaşayabilirsiniz.

Bisiklet taşıyıcılar araca çok kolay ve pratik bir biçimde monte edilir. Bu taşıyıcıları aracınıza monte etmek için hiçbir alet edevata ihtiyacınız yoktur. Oldukça kolay ve pratik bir şekilde kurulabilen bu aparatlar, kullanıma hazır olarak kullanıcılarına sunulur. Hem montajı hem de demontajı oldukça kolay olan bu ürünleri dakikalar için takıp, sökebilirsiniz. Bu ürünlerin bir başka özelliği ise yıllar boyunca yıpranmadan rahatlıkla kullanabilmenizdir.

Bisiklet taşıyıcıları farklı malzemelerden imal edilir. Bu aparatların metal kısımları oldukça sağlam ve uzun ömürlüdür. Bunun yanı plastik malzemeden üretilen bölümler hem bu aparatların hafif olmasını hem de sağlam olmasını sağlar. Katlanabilir özelliğe sahip olan bisiklet taşıyıcı modelleri, oldukça az yer kaplar. Bu sayede kullanmadığınız zamanlarda bu aparatları kolaylıkla saklayabilirsiniz. Bisiklet taşıyıcılarıyla hangi tipte bir bisiklet taşıdığını fark etmemektedir. Bu taşıyıcılar yol, şehir için ya da arazi bisikleti fark etmeksizin tüm bisikletlerle uyumludur. Tüm bisiklet ebatları da taşıyıcılar ile uyumludur.

Bunların yanı sıra bisiklet taşıyıcı modelleri binek ya da ticari fark etmeksizin tüm araç modellerine uygun olarak tasarlanır. Bu taşıyıcılar yalnızca minibüs tarzı araçlarla uyumsuzdur. Farklı araç modellerine uygun olarak farklı taşıyıcı modelleri bulunabilir.

Araç Üstü ve Araç Arkası Bisiklet Taşıyıcıları

Bisiklet taşıyıcı modelleri, araca monte edildikleri alana, taşıyabildikleri bisiklet adedine ve üretildikleri malzemelere göre farklılık gösterir. Bu aparatlar, araçlarda monte edildikleri alana göre ikiye ayrılır. Bunlar araç üstü ve araç arkası bisiklet aparatları olarak ifade edilebilir.

Bu aparatları araç arkasına monte etmek yakıt tüketimine daha az etki etmektedir. Bununla birlikte araç üstüne bisiklet aparatı takmak, daha çok kullanılan yöntemlerden biridir. Araç üstü aparatlar, tasarımlarına göre farklı modellere sahiptir. Araç üstü bisiklet taşıyıcı aparatlarına araca monte edebilmeniz için tavan barı gerekir. Tavan barı sayesinde bisikletinizi güvenle araç üstünde taşıyabilirsiniz. Tavan barı ve ara atkı modellerini birçok farklı araçta görebilmeniz mümkündür. Bu ürünler avantajlı fiyatları, kolayca monte ve demonte edilebiliyor olması, bisiklet dışında da birçok avantajı bulunması nedeniyle birçok kullanıcının öncelikli tercihidir.

Araç üstü bisiklet taşıyıcı aparatlarında bisiklet bir kol yardımıyla sabitlenir. Kimi modellerde bisikletin ön tekerliği sökülerek de sabitleme işlemi gerçekleştirebilir. Tavan barı ve ara atkıları bisiklet taşımadığınız anlarda port bagaj için de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu ürünleri kaykay malzemeleri gibi ürünleri taşımak için de kullanabilirsiniz. Bu sebeple bu pratik ürünleri kullanmanız size birçok farklı avantajı getirecektir.

Bisiklet taşıyıcı modelleri, taşıdıkları bisiklet sayısına göre de değişiklik gösterir. Bisiklet taşıyıcılar; tekli bisiklet taşıyıcıları, 2’li bisiklet taşıyıcıları ve 3’lü bisiklet taşıyıcıları olarak üç ayrı sınıfta değerlendirilir. Ailenizle hep birlikte bisiklet aktiviteleri için birden fazla bisikleti taşıyabilen çoklu modelleri tercih edebileceğiniz gibi tek başınaysanız, tekli bisiklet taşıyıcısı tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ara Atkıların Avantajları

Aracınızın ara atkı monte etmek bisiklet taşımanızın yanı sıra başkaca bir dizi avantajı beraberinde getirir. Tavan barı ve ara atkı modelleri birçok farklı araca uyumlu olabilir. Aracınıza uygun bir ara atkı modelini seçerek, bu avantajların tamamından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Ara atkılar aracınızın iç hacminin yanı sıra, üstünü de kullanmanıza olanak verir. Bu ara atkıların kurulumu ve sökümü oldukça basittir. Tek başınıza tüm kurulumu kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ara atkılara ihtiyacınız olmadığında dahi aracınıza daha güzel ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Bisikletinizi, kayak takımlarınızı ve benzeri şekilsiz eşyalarınızı bu ara atkıların üzerinde taşıyabilirsiniz. Ara atkıların en önemli avantajlarından biri aracınıza hiçbir zarar vermesidir. Oldukça hafif ve sağlam malzemelerden üretilen bu ara atkıları yıllarca kullanmanız mümkündür. Ara atkılar üzerinde 75 kilograma kadar eşya taşıyabilmektedir. Bu sayede tüm bisikletlerinizi güvenle aracın üzerinde taşımanız mümkün hale gelecektir.

Araçta bisiklet taşımak için en güvenli ve pratik yollardan biri aracın üzerini kullanmaktır. Bu sayede hem görüş alanınız etkilenmezken, hem de aracınızın tüm iç hacmini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bisiklet Taşıyıcısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklet taşıyıcısı aparatı almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir dizi husus vardır. Bu hususlara dikkat etmeniz ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayan bir ürün almanız konusunda son derece önemlidir. Bisiklet taşıyıcısı alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu hangi modeli tercih edeceğinizdir. Taşıyıcı modellerden araç üstü ya da araç arkası seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bisiklet taşıyıcısı modeli seçerken, kaç adet bisiklet taşıyacağınıza, aracınızın modeline ve benzeri konulara dikkat etmeniz gerekir. Sahip olduğunuz araç modeline uygun olan aparatların seçimi son derece önemlidir. Uyumsuz olan aparatları takmanız mümkün değildir. Bunları takabilecek olsanız dahi muhtemelen aracınıza zarar vermek zorunda kalabilirsiniz. Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer husus ise aparatın montajıdır. Montaj işlemleri hem basit ve pratik olmalı hem de aracınıza zarar vermemelidir. Aksi durumlarda aparat aracınızın boyasına ve kaportasına zarar verebilir. Aracınızın bagajına ya da tavanına monte edeceğiniz bu aparatların tüm parçalarının sağlamlığını da kontrol etmeniz gerekir. Aparatta yer alan çeki demiri gibi parçaların yanı sıra bağlantı sistemlerinin de sağlam ve dayanıklı olması gerekir.  Bununla birlikte taşıyıcı aparatların ağırlık taşıma kapasitesine de dikkat etmeniz gerekir. Özellikle birden fazla bisiklet taşımayı düşünüyorsanız kapasiteyi mutlaka hesaba katmalısınız.

Bisiklet Taşıyıcı Fiyatları

Engebeli arazilerde, pikniklerde, açık alanlarda, göl kenarlarında ya da bisiklet binmek istediğiniz herhangi bir yerde keyifli zamanlar yaşamak için bir bisiklet taşıma aparatı satın alabilirsiniz. Bu aparatlar sayesinde bisikletlerinizi aracınızın uygun bölümünde istediğiniz her yere taşıyabilirsiniz.

Bisiklet taşıyıcı fiyatları ise bir dizi faktöre göre değişkenlik gösterir. Ürem malzemesi, ebadı, markası, modeli gibi birçok faktör fiyatların üzerine doğrudan etki edecektir. Bu konudaki ilk faktör markalardır. Her marka kendisine göre bir fiyat politikasına sahiptir. Bu politikalar da bisiklet taşıyıcı modelleri üzerinde doğrudan etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra fiyatlarda etkili olan bir diğer faktör ise üretim materyalleridir. Daha sağlam ve dayanıklı malzemelerin üretimde kullanılması fiyatlarında yukarı yönlü seyretmesine neden olabilmektedir. Bu aparatlarda kullanılan demir ve plastik malzemelerin kalitesi fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Fiyatlar üzerinde etkili olabilecek bir diğer faktör ise bisiklet taşıyıcıların modelleridir. Bisiklet taşıyıcı modeli ne kadar bisikleti aynı anda taşıyorsa fiyatı da o oranda artış gösterebilmektedir. Bisiklet taşıyıcı fiyatları konusunda net rakamlar vermek oldukça zordur. Aracınıza bisiklet taşıyıcı yerleştirmek için kullanacağınız ara atkılarda da durum böyledir. Bu ara atkıların fiyatları, aracınızın modeline uyumuna ve malzemesine göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple fiyatları belirleyen şey temelde sizin beklenti ve ihtiyaçlarınızdır.

Siz de dilediğiniz yer bisiklet keyfini sürmek için ya da antrenman yapmak için bir bisiklet taşıyıcısı sahibi olabilirsiniz. Bisiklet taşıyıcıları sayesinde, tatile, şehir dışına ya da şehir içinde herhangi bir noktaya bisikletinizi rahatlıkla ve pratik bir biçimde taşıyabilirsiniz. Bu rahatlığı yaşamak için hemen kendinize ve aracınıza uygun bir bisiklet taşıma aparatı modeli satın alabilir ve bisiklet keyfinize her yerde devam edebilirsiniz.

'' Seyahatlerinizden keyif almanın akıllı yolu ''
Köklü geçmişinden aldığı güç ve yenilikçilik anlayışı ile CAN AUTO, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine en uygun ürünler sunan bir marka olma sorumluluğuyla hayatı kolaylaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.