Bize Ulaşın
Uygulama Görselleri

Doblo Yan Basamak

Ülkemizde en çok satışı gerçekleştirilen ticari araçlardan bir tanesi de Fiat Doblo’dur. Fiat'ın efsane hafif ticari aracı Doblo, üretildiği ilk yıldan itibaren Türkiye'de hem bireysel ihtiyaçlara hem de ticari ihtiyaçlara çok iyi cevap vermesi sebebiyle bu araç için gerekli olan aksesuar sayısı da bir hayli yüksektir. Bu aksesuarlardan bir tanesi de doblo yan basamak modelleridir.

doblo yan basamak

Temel görevi aracın marşpiyel alanını korumak olan yan basamaklar ayrıca aracın görüntüsüne de büyük bir zenginlik katar. Doblo yan basamak çeşitleri de Doblo aracın hem görüntüsüne katma değer katarken hem de marşpiyellerini korur. 

Doblo yan basamak seçerken ilk olarak nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz. Bu araçlar için üretilen aksesuarların sayısının çok fazla olduğunu önceden de belirtmiştik. Unutulmamalıdır ki seçeneklerin fazla olması aracınız için seçeceğiniz aksesuarda karar vermek konusunda sizi kararsız bırakabilir. Bu yüzden Doblo yan basamak konusunda tam olarak ne istediğinizi bilmelisiniz.

Fiat Doblo araçlar kullanışlı olmalarının yanı sıra birçok modifiye sever tarafından da tercih edilen araçlar arasındadır. Ticari olmasına rağmen tasarım teknolojilerinin de gelişmesi ile araca en uygun aksesuarları piyasada bulmak bir hayli kolaydır. Uzman ekibimiz tarafından tasarlanan Doblo yan basamak modelleri uzun yıllar aracınızın tasarımına değer katıyor.

Ürettiğimiz yan basamak modelleri arasında Brillant, Brillant Alu Strip, Another, Pearl, Plus ve Rig adını verdiğimiz modeller Doblo yan basamakları olarak rahatlıkla kullanılabilecek ürünlerdir. Brillant adlı yan basamak modelimizde genel olarak alüminyum malzeme görünürken aksesuarın her iki ucunda yüksek kaliteye sahip güçlendirilmiş plastik parçalar kullanılmıştır.

Aracının orijinal görüntüsünden çok fazla taviz vermek isteyen Doblo sahiplerin için en uygun modellerimizden bir tanesi Brillant yan basamak modelidir. Eğer Doblo’nuz için mütevazi başka bir modele daha bakmak istiyorsanız Brillant Alu Strip modelimizi de görebilirsiniz. Bu Doblo yan basamak modelinin Brillant modelden farkı alüminyum gövdenin ayrıca güçlü plastik ile kaplanmış olmasıdır.

Yan basamakların üst kısımlarının plastik ile kaplı olması alüminyum gövdenin çiziklere karşı korunmasında etkilidir. Sürekli basılan ve sert cisimlerle temas ihtimali yüksek olan yan basamakların çizilmemesi için en iyi yöntemlerden bir tanesi plastikle korunmasıdır. Eğer aracınıza ekleyeceğiniz yan basamakların aracınızı biraz daha sportif zenginlik katmasını istiyorsanız tercihiniz Pearl, Another, Plus ve Ring modellerimiz olabilir. 

Doblo Yan Basamak Fiyatları

Doblo yan basamak fiyatları söz konusu üründe kullanılan malzeme kalitesi ve yerli olup olmamasıyla yakından ilgilidir. Doblo yan basamaklarının üretimi için gerekli olan en önemli hammadde alüminyumdur. Alüminyum fiyatları malzemenin kalitesiyle ve yerli olup olmamasıyla yakından ilgilidir. Alüminyumun alışverişi ağırlıklarına göre yapıldığı için alüminyumla yapılan ürünlerde kullanılan bu malzemenin gramajı hem ürünün fiyatı için hem de kalitesi için çok önemlidir.

Doblo yan basamak fiyatlarının yerli olup olmaması ile de yakından ilgisi vardır. İthal edilen her üründe olduğu gibi ithal doblo yan basamak fiyatları da yerlilere göre daha pahalıdır. Böyle olmasının en büyük sebebi ürünün ülkeye döviz bazlı fiyatlardan giriş yapması ve ürünlere uygulanan gümrük vergisi başta olmak üzere diğer vergi çeşitleridir.

Doblo Yan Basamak Montajı

Doblo yan basamak montajı işlemi diğer modellerimizde olduğu gibi oldukça kolaydır. Montaj için gönderdiğimiz montaj kitlerini kullanarak yan basamakları aracınıza kolayca monte edebilirsiniz. Doblo yan basamak montajı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey aracınızın kaportasına zarar vermemektir. Montaj için kullanacağınız aletleri büyük bir titizlikle kullanmak aracınızı olası çizik ve göçüklere karşı korur. Bu konuda daha önce bir tecrübeniz yoksa bir ustaya yaptırmak en sağlıklı karar olabilir.

'' Seyahatlerinizden keyif almanın akıllı yolu ''
Köklü geçmişinden aldığı güç ve yenilikçilik anlayışı ile CAN AUTO, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine en uygun ürünler sunan bir marka olma sorumluluğuyla hayatı kolaylaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.