Bize Ulaşın

Port Bagaj, Tüm Araçlara Uyumlu Port Bagaj Modelleri

Port bagaj, araçların bagaj hacmini artırmak için kullanılan ve aracın tavanına yerleştirilen önemli aksesuarlardan biridir. Port bagaj sayesinde aracınızın bagaj hacmini çok daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Ortalama bir port bagaj 75 kilogram civarında taşıyabilmektedir.

Özellikle sedan araçlarda port bagajlarla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Geniş ailelerin uzun yolculuklarda kullandığı bu bagajlar, kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Ara atkı üzerine yerleştirilen port bagajlar farklı modellere sahiptir. Her modelin bazı farklı özellikleri bulunur. Tüm araçlara uyumlu bir port bagaj alarak, geniş hacim avantajından siz de yararlanmaya başlayabilirsiniz. Son yıllarında popüler ürünlerinden olan port bagajların, montajı da hayli basittir. Bu bagajları tek başınıza monte edebilir, ihtiyacınız olmadığı anlarda da yine kolaylık çıkarabilirsiniz.

Son derece dayanıklı olan port bagaj modelleri sayesinde, uzun süre boyunca farklı bir yere tatile gittiğinizde, ihtiyacınız olan tüm eşyaları taşıyabilirsiniz.

Port Bagaj Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aracınız için port bagaj alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Montaj, ürün kalitesi, açılma yönü, kullanım sıklığı dikkat etmeniz gereken hususlardan yalnızca bazılardır. Bu hususlara dikkat ederek, uzun yıllar boyunca kolaylıkla kullanabileceğiniz port bagajlara sahip olabilirsiniz.

Port Bagaj Montajı

Port bagaj satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk husus, bagajı taşıyacak olan ara demirlerin, monte etmeye uygun olup olmadığıdır. Ayarlanabilir bir barınız varsa, monte işlemi marka ya da model fark etmeksizin kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Sabit boyuttaki demirler ise bazı uyumsuzlukları neden olabilir. Bu sebeple port bagajın yerleşeceği alanda öncelikle ölçüm işlemi yapmanız gerekebilir. Böylece satın alacağınız port bagajın demirlerinin aracınıza uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bir port bagaj sipariş ettiğinizde, kutudan bağlantı aparatı ve vida gibi malzemelerin hepsinin çıktığından emin olmalısınız. Eksik parçalar, port bagajı monte etmenize engel olacaktır.

Kaliteli Bir Port Bagaj Seçin

Port bagaj satın alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de bagajın kalitesidir. Port bagajın aracın ağırlık dengesini bozmaması gerekir Bunun için oldukça hafif olmalıdır. Ayrıca kar, fırtına ve yağmur gibi hava olaylarından da etkilenmemesi gerekir. Bunları sağlayabilmesi adına port bagajın üretim materyallerinin kaliteli olması gerekir. Bu ürünlerde malzeme olarak alüminyum, ABS ve PMMA gibi materyaller kullanılmalıdır. Bu materyaller ultraviyole ışınlara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sayede eşyalarınızı güneşten koruyabilirsiniz.

Port Bagajın Açılma Yönü

Port bagajlar aracın tavanına yerleştirilen, kullanışlı ürünlerdir. Port bagaj tercihinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, tavandaki bagajın hangi yöne açıldığıdır. Bu bagajlar tek tarafa, dikey biçimde açılırlar. Eğer bir otoyolda bagajdan bir şey almanız gerekiyorsa ve bagajın açılma yönü otoyola denk gelirse, o tarafa giderek bir şeyler almanız tehlikeli olacaktır. Bu sebeple dikey açılan port bagajlar daha avantajlı olacaktır. Bunun yanı sıra çift taraflı olarak açılma yönü bulunan ürünler de tercih edilebilir.

Kullanım Sıklığına Göre Tercihte Bulunan

Aracın tavan bölgesine yerleştireceğiniz port bagajı, satın alırken onu ne kadar kullanacağınızı düşünmeniz gerekir. Eğer sık sık seyahat ediyor, daha fazla bagaj hacmine ihtiyaç duyuyorsanız görece büyük bir port bagaj almanız gerekir. Eğer nadir olarak kullanacaksanız ve küçük eşyalar yerleştirmeyi düşünüyorsanız, daha küçük port bagajlar tercih edebilirsiniz.

Tüm Araçlara Uygun Port Bagaj Modelleri

Araç üstü port bagaj modelleri farklı birçok seçeneğe sahiptir. Bu sayede aracınıza hem işlevsel hem de estetik açıdan en uygun modelleri seçebilirsiniz. Buna karşın bazı modellerin tüm araçlara uygun olduğunu da eklemek gerekir. Bu modellerden bazılarını ele alarak, port bagaj seçimi yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Tirol 420 port bagaj modeli, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz modellerden biridir. Bu port bagajın iki farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Tirol 420 UV ışınlara karşı dayanıklıdır ve güçlendirilmiş ön burun desteği vardır. 6 nokta kilit ve T-bolt uyumluluğu olan ürün, zahmetsizce çift taraftan açılıp kapanabilir. ABS malzemelerden üretilen bu bagajın iç hacmi ise 420 litredir.

Port bagaj çeşitleri arasında dikkat çeken modellerden biri de Evo Space’tir. Üç farklı renk seçeneğinin yanı sıra, 6 nokta kilit ve u kelepçe bağlantısına sahiptir. Çift taraflı açma ve kapama özelliğine sahip olan port bagajın iç hacmi 310 litre, dış hacmi ise 560 litredir.

Eco Space ise sahip olduğu özelliklerle dikkat çeken port bagaj modellerinden biridir. Özel karbon ve fiber dokusu bulunan Eco Space, 3 noktadan kilit ve u kelepçe bağlantısına sahiptir. ABS malzemelerden üretilen bu port bagaj modeli UV ışınlarına karşı hayli dayanıklıdır. Bunun yanı sıra iç hacmi 310 litre, dış hacmi ise 560 litredir.

Port Bagaj Fiyatları

Port bagaj ürünlerinde çok farklı modeller bulmak mümkündür. Bu farklılık fiyatlar açısından da geçerlidir. Port bagajın teknik özellikleri, malzeme kalitesi ve hacmi arttıkça fiyatların da arttığını söylenebilir.

Fiyat konusunda hangi modellerin tercih edileceği önemli bir kriterdir. Port bagajın ihtiyaç ve taleplerinizi karşılaması gerekir. Aynı zamanda her araca uyumlu olması, yıllar boyunca kullanacağınız port bagajlar açısından önemli bir özelliktir.

Siz de aracınız için kaliteli, uyumlu, geniş hacimli bir port bagaj istiyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz. Can Otomotiv olarak, tüm ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verebilecek port bagajlar üretiyoruz. Bizimle iletişime geçerek, istediğiniz port bagaj konusunda detaylı bilgi alabilir ve aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

'' Seyahatlerinizden keyif almanın akıllı yolu ''
Köklü geçmişinden aldığı güç ve yenilikçilik anlayışı ile CAN AUTO, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine en uygun ürünler sunan bir marka olma sorumluluğuyla hayatı kolaylaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.