Bize Ulaşın
Uygulama Görselleri

Fiorino Tavan Çıtası

Türkiye’de hafif ticari araçlar arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi Fiat Fiorino kendisi için aksesuar aranan araçlar arasında da ilk sıralarda gelir. Her araçta olduğu gibi Fiat Fiorino araçlar da bazı aksesuarların montajından sonra kullanıcı için daha ihtiyaca yönelik çözümler sunabilir. Bu aksesuarlardan bir tanesi de Fiorino tavan çıtası modelleridir. Can Otomotiv olarak onlarca marka ve yüzlerce model için ürettiğim tavan çıtalarının bir kalemini de Fiorino tavan çıtası modellerimiz oluşturur.

fiorino tavan çıtası

Her araç için olduğu gibi tavan çıtalarının kullanımı araç sahibine birçok avantaj sağlar. Ancak araçlarına tavan çıtası montaj yaptıran araç sahiplerinin hepsi bu aksesuarları sadece fonksiyonel özelliklerinden dolayı araçlarına eklemezler. Tavan çıtaları ayrıca aracın tasarımına da zenginlik kattığı için bazı modifiye tutkunları araçları için tavan çıtası tercih edebilirler. Can Otomotiv, her marka ve modelde hem kullanıma hem de zevke uygun aksesuar üretimini kendine ilke edindiği için Fiorino aracınız için düşündüğünüz tavan çıtası modelini burada bulabilirsiniz.

Fiorino Tavan Çıtası Modelleri

Otomotiv sektöründeki üreticilerin çoğu markalarına ait modelleri farklı donanımlarda piyasaya sürerler. Halk arasındaki tabir ile “ Boş paket, orta paket, full paket ” gibi donanım isimleri hemen her marka ve model için kullanılan ortak ifadelerdir. Ancak üretici firmaların bu ifadelere tekabül eden kendi koydukları isimler vardır. Fiat da bir modelini birbirinden farklı donanım paketleri ile otomotiv pazarına kazandıran markalardan bir tanesidir. Araçların marka ve modellerinin aynı olmasına rağmen donanım farklılıkları araçların hem görüntüsünü hem mekanik ve dijital özelliklerinin çeşitlilik göstermesine neden olur. Tavan çıtaları da donanım paketlerinin özelliklerine göre araçlara eklenen yada eklenmeyen araç aksesuarlarından bir tanesidir.

Fiorino tavan çıtaları da oto aksesuar pazarında farklı tasarım ve kalitelerde bulunur. Fiorino aracınız için en kullanışlı ve uygun tavan çıtasını bulmak için sitemizdeki filtrelemeyi kullanarak aradığını Fiorino tavan çıtası saniyeler içinde ekranınızda olabilir. Fiorino tavan çıtası seçerken ilk olarak bu aksesuarı ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu aksesuar sizin için sadece bir modifiye elemanı yada aracınızın tasarımı için kullanılacak bir ürün olacaksa aracınızın üzerinde nasıl duracağını tahmin etmeniz ya da montaj öncesinde görmeniz gerekir. Ancak bu şekilde sizi mutlu edecek bir tasarım elemanına sahip olabilirsiniz. Ancak tavan çıtalarını günlük yük ve eşya taşıma işlerinde kullanacaksanız ürünün görüntüsünden çok dayanıklılığı ve kullanışlılığına önem vermelisiniz. 

Sitemizde tavan çıtaları yüksek kaliteli alüminyum ve plastik malzemeler kullanılarak üretilen ürünlerdir. Bütün tavan çıtası modellerimizde olduğu gibi bu modelimizde de ekstra olarak güçlendirilmiş kafa plastikleri kullanılmıştır. Kafa plastiklerin üstün kalitede olması ürünün uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Gerek olumsuz hava şartları olsun gerekse tavan çıtasının üzerine yüklenen yüklerden olsun tavan çıtalarının kafa plastikleri zaman içinde yıpranır ve aracın tavan sacına tutunamaz bir hale gelir. Bu olumsuz duruma engel olmanın en önemli yolu ise tavan çıtasının ekstra güçlendirilmiş  kafa conta plastiklerine sahip olması gerekir.

Can Otomotiv Fiorino tavan çıtalarının önemli özelliklerinden bir diğeri de kalınlaştırılmış gövde profiline sahip olmalarıdır. Tavan çıtalarının dayanıklı olmasını sağlayan en önemli unsur gövde yapısının sağlamlığıdır. Daha önceden de belirttiğimiz gibi tavan çıtalarının üretimine hakim malzeme alüminyumdur. Bu malzemenin güçlendirilmiş bir yapıya sahip olması onun ne kadar dayanıklı olduğunu gösterir.

Fiorino Tavan Çıtası Fiyatları

Fiorino tavan çıtası fiyatları bazı temel sebeplerden dolayı farklılık gösterebilir. Bu sebeplerden ilki hiç kuşkusuz ürünün markasıdır. Firmalar ürünleri için fiyatlandırma çalışması yaparken markalarının tanınması için yaptıkları reklam maliyetlerini ürün fiyatlarının üzerine eklemek zorundadırlar. Bu durum zaman zaman daha kaliteli ama daha az reklamı yapılmış bir üründen ziyade, daha düşük kaliteye sahip ama reklamı iyi yapılmış bir ürünün tercih edilmesine neden olabilir. Bazı firmalar ürünlerinin reklamı için belli bir bütçe oluştururken bazı firmalar da ürünlerin daha kaliteli olması için yatırım yaparlar.

Tavan çıtası, yan basamaklar gibi oto aksesuar ürünleri çoğunlukla alüminyumdan üretilen ürünlerdir. Bu ürünlerin üretimi için kullanılan alüminyum miktarı Fiorino tavan çıtası fiyatlarını etkileyen bir diğer faktördür. Örneğin şekil olarak aynı görüntüyü veren ilk tavan çıtası tartıklarında aralarında ağırlık farklı oluşur. Hafif olan ürünün üretiminde daha az alüminyum kullanılmıştır diyebiliriz. Bu da haliyle daha düşük bir kalite anlamına gelebilir. Daha az hammadde kullanıldığı için bu ürünün fiyatı da ağır olana göre daha ucuz olabilir.

Üretilen bütün ticari ürünlerin fiyatlarını sadece üretim maliyetleri belirlemez. Üretim maliyetlerinin yanı sıra ticari ürünlerin fiyatlarını etkileyen başka faktörler de vardır. Bunlardan bir tanesi kuşkusuz nakliye maliyetleridir. Ürünlerin taşınmasındaki fiyat farklılıkları ürünün fiyatının değişmesini etkileyen faktörlerden bir tanesidir.

Fiorino tavan çıtası fiyatları ürünün yerli yada ithal oluşu ile yakından ilgilidir. İthal ürünlerin ülkeye giriş döviz bazlı olduğu için ve gümrük vergilerine tabii olduğu için çoğu zaman yerli Fiorino tavan çıtalarının fiyatlarının daha uygun olduğu söyleyebiliriz.

Fiorino tavan çıtası fiyatları firmaların yada bayilerin yapmış oldukları dönemlik kampanyalarla da her zaman yakından ilgilidir. Birçok firma satış politikaları gereği ürünlerinde indirim politikalarını uygularlar. Can Otomotiv olarak biz ise müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünü en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz. En büyük sermayenin her zaman müşteri memnuniyeti olduğunu bildiğimiz için müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en en önemli gurur kaynağıdır.

Fiorino Tavan Çıtası Nasıl Takılır?

Fiorino aracınızın gerek tasarımını zenginleştirmek için olsun gerekse araç üstünde yük taşımak yada port bagaj eklemek için olsun Fiorino tavan çıtası montajı hakkında bilgi sahibi olmanızda vardır. Gelişen tasarım ve üretim teknolojileri sayesinde günümüzde birçok aracın tavanında tavan çıtası yuvaları vardır. Tavan çıtasız bir araçta bu yuvalar genellikle plastik bir kapakla kapalı şekilde aracın tasarımını bozmayacak tarzda monte edilmiştir. Ancak tavan çıtasının montajı yapılacağı durumlarda bu koruyucu plastik kapaklar alınır ve tavan çıtasının bağlantı elemanları ile kolay bir şekilde montajı yapılır.

Fiorino tavan çıtası montajı için gerekli olan bağlantı elemanları bağlantı kiti olarak geçer. Siparişiniz esnasında aracınızın bilgilerini bize bildirerek aracınıza uygun olan bağlantı kitlerini tavan çıtaları ile size gönderiyoruz. Montaj kiti sayesinde çok büyük yeteneğe yada çok fazla alete ihtiyaç duymadan Fiorino aracınız için tavan çıtası montajını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Montaj esnasında en dikkat etmeniz gereken şey aracınızın tavan bölümünde montaj anında çizilmelerin önüne geçmektir.

Fiorino tavan çıtasının montajı için kendinize çok fazla güvenmiyorsanız ve aracınıza zarar vermekten korkuyorsanız bu konuyla ilgili olarak endişe duymanıza gerek yoktur. Aracınızın üreticisi tarafından size bildirilen tavanda yük taşıma limitini aşmadığınız ve tavan çıtası ürününü talimatlara uygun şekilde aracınıza monte ettiğiniz sürece bununla alakalı olarak herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bunun yanı sıra birçok video paylaşım sitelerinde Fiorino tavan çıtası nasıl takılır konusunda bilgi verici videolara ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızda denemeden önce bu videoları birkaç kez izlemeniz sorunsuz Fiorino tavan çıtası montajı için ilk adımı atmanızı sağlar. Müşteri temsilcilerimizi arayarak bilgi aldınız, internetten videolar izlediniz ancak hala bir şeyleri yanlış yapma korkusu içindeyseniz size en yakın oto aksesuar dükkanından ya da üretici firmayı arayıp konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

'' Seyahatlerinizden keyif almanın akıllı yolu ''
Köklü geçmişinden aldığı güç ve yenilikçilik anlayışı ile CAN AUTO, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine en uygun ürünler sunan bir marka olma sorumluluğuyla hayatı kolaylaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.