Bize Ulaşın
Uygulama Görselleri

Kia Sportage Tavan Çıtası

Aracınızın görünümünde değişiklikler yapmak veya bir portbagaja bağlantı noktası sağlamak için tavan çıtası kullanmayı tercih etmek mantıklıdır. Kia Sportage tavan çıtası modellerini kullanıcılarıyla buluşturan Can Otomotiv, aracınızın marka ve modeline uygun modellerin üretim ve satışını gerçekleştirmektedir.

Kia Sportage Tavan Çıtası Modelleri

Modern portbagaj sistemlerine tam uyumlu olan Kia Sportage tavan çıtası doğrudan araca takılan ve kullanılmadığında tekrar kolayca çıkarılabilen iki çıtadan oluşur. Universal portbagajlar, kayak ve bisiklet rafları ile birleştirilebilir ve görünüm açısından pek çok farklı özelliğe sahiptir. 

Tasarım yönünden birbirinden farklı tavan çıtası modelleri bulunmaktadır. Aracınızın görünümünü nasıl kişiselleştirmek istediğinize bağlı olarak dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Kita Sportage tavan çıtası çok yönlüdür. Çeşitli bagaj sistemleriyle uyumludur ve güvenli bir taşıma sağlar. Tavan bagajlarının kullanımını daha elverişli hale getirmek için fonksiyonel bir tasarıma sahiptir. Modeller arasında genel olarak tasarım açısından fark olsa da; taşıma kapasitesi ve dayanımı gibi teknik özellikleri benzer olabilir. Bir sürücü olarak tavan çıtası modelleri arasından bir seçim yaparken, görünümünü beğendiğiniz ürünlere yönelmeniz daha ideal olacaktır.

Tavan çıtası modellerinin araca uygulanması ile birlikte ara atkı uygulaması yapılabilir. Bu da bagajların daha fazla bağlantı noktası kullanılarak araca sabitlenmesini sağlar. Ara atkı seti, tavan çıtası ile bağlantılı durumdadır. Ürün hakkında merak ettiğiniz bilgileri iletişim sayfasından yetkililerimize sorabilirsiniz. 

Kia Sportage Uyumlu Tavan Çıtası

Sitemiz üzerinden aracınızın marka ve modeline uygun olan ürünleri listeleyebilirsiniz. Kia Sportage uyumlu tavan çıtası modellerinden herhangi birisi, aracınıza uyumlu olacaktır. Montaj ve demontaj işlemleri standart olarak gerçekleştirilmektedir. Yeni bir tavan çıtası alırken mutlaka aracınızla uyumlu olan ürünleri incelemelisiniz. Çünkü tavan çıtaları, aracın aerodinamik yapısına uygun olarak dizayn edilmektedir. Bu sayede hava sürtünmesi nedeniyle yakıt sarfiyatı, gürültü, vb. problemler oluşmaz. Aracın kendi tasarımına uygun bir şekilde imal edilen tavan çıtaları ile aracınızın görünümü bütünleşecektir.

Kia Sportage Tavan Çıtası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tavan çıtasını ne amaçla satın almak istediğinize bağlı olarak bir seçim yapmalısınız. Eğer amacınız sadece aracınıza estetik bir görünüm kazandırmaksa; dikkat etmeniz gereken en önemli şey tasarım olmalıdır. Renk, şekil, geometri veya malzeme türü gibi bir kritere göre seçim yapabilirsiniz. 

Yeni bir tavan çıtası alırken hata yapmamak için otomobilinizin markasına ve modeline uyumlu ürünlere göz attığınızdan emin olun. Aksi takdirde ürünleri aracınıza monte edemez ve aracın kaporta aksamına zarar verebilirsiniz. Benzer şekilde aracın boyası da zarar görebilir. 

Kia Sportage tavan çıtaları arabanın tavanına kolayca monte edilebilir. Ayrıca üzerine konumlandırılabilecek port bagaj sistemlerini daha güvenli bir şekilde taşımanıza olanak tanır. Tavan çıtası seçiminde aracın taşıma kapasitesine uygun portbagaj kullanımına dikkat etmeli ve yalnızca yüksek kalite standartlarına sahip ürünler tercih etmelisiniz.

Portbagaj satın almadan önce ve karşılaştırırken bile, ilgili portbagajın uygun bir kilitleme sistemine sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu arada, uzun bir yolculuktan sonra tavan çıtasının güvenli bir şekilde yerinde olduğunu iki kez kontrol etmenin zararı olmaz.

Portbagaj sistemi araca kalıcı olarak monte edilmiş olsa bile, araç boyutlarının ayrıca tescil belgelerinde değiştirilmesine gerek yoktur.

Araç tavanı için bir taşıyıcı sistem kullanırken, her zaman ilgili aracın izin verilen maksimum tavan yüküne uymalısınız. Bu, araç tavanının yüklenebileceği değeri gösterir. Bazı durumlarda, bir aracın izin verilen tavan yükü 30 kilogram kadar az olabilir, ancak bazılarında bunun katları olabilir. İlki daha çok spor otomobiller veya küçük otomobiller için geçerlidir, ikincisi ise esas olarak minibüsler ve panelvanlar için geçerlidir.

Kia Sportage Tavan Çıtası Fiyatları

Kia Sportage tavan çıtası fiyatlarında rekabetçi bir yaklaşım sergileyen Can Otomotiv, her bütçeye uygun modeller sunuyor. Estetik bir otomobil aksesuarı olarak kullanıldığı gibi port bagaj sistemleri için de uygulanabilen tavan çıtaları, birbirinden şık tasarımlarla yerini alıyor. Aracınızı daha fonksiyonel ve estetik hale getirmek için kolay monte edilebilen tavan çıtası modellerini tercih edebilirsiniz.

Tavan Çıtası ile Kullanılabilen Portbagajın Avantajları

Portbagajların en büyük avantajı, hemen hemen her tür araç için mevcut olmaları ve çok sayıda taşıma çözümüyle kolayca kombine edilebilmesidir. Kural olarak, tavan çıtaları araca kolayca monte edilebilir ve ayrıca ihtiyaç duyulmadığında tekrar çıkarılabilir.

Merdiven gibi nesneler, örneğin uygun kayışlarla uygun şekilde sabitlenirlerse, başka herhangi bir yardım olmaksızın tavan çıtasına yerleştirilebilir. Fakat bu ürünlerin aracın boyutunu geçmemesi gerekir. Aksi takdirde trafik için güvenlik riski oluşturabilir. 

Tavan port bagaj sistemlerinde tavan çıtaları kullanıldığında, sabitlenmesi istenen nesneler çok daha rahat sabitlenebilir. Ayrıca ara atkı elemanları kullanarak daha da geniş bir hareket kabiliyetinden söz edilebilir. Hatta bu tür sistemlerde aracın tavanına birden çok farklı bagaj sabitlenebilir. 

Port bagajın izin verilen maksimum yükünü bulmak için, ilgili portbagaj sistemlerinin ağırlığını izin verilen tavan yükünden çıkarmanız gerekir. Örneğin, tavan çıtasında bir portbagaj veya bir bisiklet taşıyıcı kullanılıyorsa, bunların ağırlıkları da hesaplamaya dahil edilmelidir.

İlgili aracın izin verilen tavan yükü özellikle düşükse, farklı portbagajların ağırlıklarını karşılaştırmak faydalı olacaktır.

'' Seyahatlerinizden keyif almanın akıllı yolu ''
Köklü geçmişinden aldığı güç ve yenilikçilik anlayışı ile CAN AUTO, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine en uygun ürünler sunan bir marka olma sorumluluğuyla hayatı kolaylaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.