Bize Ulaşın

Ara Atkı, Tüm Araçlar İçin Tavan Ara Atkı Modelleri

Ara atkı, oto araç aksesuarlarında aracının konforunu yaşamak isteyenler için vazgeçilmez bir aksesuardır.
Eğer aracınızın tavanında zaman zaman bir şeyler taşımak zorunda kalırsanız ihtiyacınız olan ilk ekipmanlardan bir tanesi ara atkı modeli olacak.
Tavan ara atkı modelleri araçların marka ve modellerine göre çeşitlilik gösterse de genel olarak gördükleri işlev aynıdır.

Belli bir ağırlığa kadar aracın tavan bölümüne herhangi bir zarar vermeden nesne taşıyabilme imkanı sunan ara atkı modelleri genellikle oto aksesuar dükkanlarında yada internetteki satış platformlarında bulunmaktadır.
Tüm bunların yanı sıra Can Otomotiv olarak diğer yedek parça ve aksesuar ürünlerinde olduğu gibi ara atkı aparatı modellerinde de zengin çeşitliliğe sahibiz.

Tavan çıtalı veya tavan çıtasız modellerle uyumlu olan bu kategorideki ürünler hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, aracınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun parçayı almaktır.
Doğru ara atkıyı seçtiğinizde aracınıza kolaylıkla monte edebilir ve ara atkı üzerine kayak taşıyıcı, portbagaj çanta ve bisiklet taşıyıcı gibi aparatları takabilirsiniz.

Ürünü sipariş vermeden önce müşteri destek servisimizden almayı düşündüğünüz ürün hakkında aklınızdaki her türlü soruyu gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Ürünlerimizin özellikleri ve çeşitlerinin yanı sıra ürünü araç tavanına nasıl monte edebileceğinizi bile bizden öğrenebilirsiniz, detaylı kurulum rehberi ve montaj videolarımızdan yararlanabilirsiniz.

Port Bagaj Ara Atkı

Port bagaj ara atkı kamp severlerin, fazla eşya taşımak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Özellikle uzun yolculuklarda yanınıza alacağınız eşyalarınız çoğu zaman aracınızın bagajına sığmaz. Böyle durumlarda bagaj hacmi çok daha geniş araçlara yada ek bir bagaj alanına ihtiyaç duyarsınız.
Böyle anlar için birkaç alternatif olsa da en pratik ve en düşük maliyetli ekstra bagaj imkanı sağlayan yöntem port bagaj yöntemidir.

Port bagaj montajı için aracın üzerinde fabrika çıkışlı olan yada sonradan monte edilen tavan çıtaları yeterli olmaz. Oluklu veya oluksuz ara atkı modellerimiz ile portbagajınız yüksek hızlarda dahi sağlam ve güvenli şekilde seyahat etmenize imkan sağlar.
Ara atkı takımları tavan çıtalarına monte edilmesiyle tavanda hem enine hem de boyuna port bagajın sabitlenmesi için bölümlerin oluşması sağlanır.

Tavan çıtaları genellikle ticari ve hafif ticari, SUV ve panelvan tipi araçların birçok donanım paketinde standart olarak fabrika çıkışlı olarak müşteriye sunulmaktadır. Tavan çıtaları aracı hem görsel olarak daha yüksek gösterir hem de ekstra bagaj ihtiyacı sorununu kısa sürede çözer. Bununla birlikte tavan çıtasız araçlar ile uyumlu olan Turtle Air 3 ve Turtle Air 3 Premium ara atkılarımızla tavan çıtası bulunmayan araçlarımızda da portbagaj, bisiklet taşıyıcı, kayak taşıyıcı, yük durdurucu vb. aparatlarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Araç tavan çıtaları saydığımız araç modellerinin başlangıç donanım paketlerinin bazılarında yoktur. Genellikle orta ve dolu paketlerinde olan bu aksesuarları kullanıcılar daha sonradan aksesuar tedarikçilerinden ekleyerek araçlarının eksikliklerini bir nevi görsel aksesuarlarla kısa sürede zahmetsizce giderebilirler.

Araç Üstü Ara Atkı

Port bagajlarla hem sağlam hem güvenilir bir şekilde seyahat imkanı sunan araç üstü ara atkı parçaları genellikle takım halinde satılırlar. Alındığında montajında gerekli her türlü parçanın içinden çıkması daha sonraları için kullanıcıyı büyük bir sıkıntıdan kurtarmanın en iyi yöntemidir.

Araç üstü ara atkı montajının kolay olmasının yanı sıra demontajı da oldukça basittir. Montajı yapılan araç üstü ara atkı aparatı birbirinden farklı ölçü ve tasarımlara sahip port bagajların kullanımına uyum sağlamak için genellikle ayarlanabilir durumdadırlar. Bu özellikleri sayesinde diyebiliriz ki port bagaj ile ekstra bagaj alanı açma yöntemi oldukça kullanışlı ve pratik bir yöntemdir.

Araç üstü ara atkı takımı 2 adet çıta barı profili, 4 adet bağlantı başlığı, bağlantı alyan anahtarı, kilit sistemi ve montaj vidalarından oluşmaktadır. Bu çıtalar araçların tavan büyüklüklerine göre yada port bagajın büyüklüğüne göre uzun veya kısa olabilirler. Örnek vermek gerekirse ticari araç olarak bilinen minibüs tipi panelvanlarda port bagajın büyüklüğüne göre çıta uzunluğu artış gösterebilir.

Araç üstü ara atkı yardımıyla sadece port bagajlar değil birçok büyük çaplı yükler de aracın tavanında herhangi bir çiziğe yada göçüğe neden olmadan kolay bir şekilde taşınabilir. Merdiven, cam, raf, merdiven ve  kayak takımı gibi gibi eşyalar ara atkı barlar sayesinde çok sağlıklı bir şekilde aracın tavanında taşınabilir. 

Ara Atkı Tavan Barı

Piyasada turtle ara atkı tavan barı olarak da bilinen araç üstü ara atkı takımları araçların tavanında bulunan tavan çıtalarına enine, birbirleriyle de paralel olarak montajlanan bir ekstra bagaj alanı ve taşıma aksesuarıdır. Bu aparatların montajı oldukça basit kullanımları ise ekstra bagaj ihtiyaç anlarında çok etkilidir.

Ara atkı tavan barı piyasada genellikle alüminyum çitalardan ve belli bölgelerinde olması gereken plastik malzemelerden üretilmektedir. Ara atkı tavan barı takımı % 90 oranında alüminyumdan yapılmaktadır diyebiliriz. Bu ürünün üretim aşamasında diğer metallerden ziyade alüminyum tercih edilmesinin en büyük sebebi hem hafif hem de dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Alüminyum hem olumsuz çevre koşullarına karşı dayanıklı hem de paslanmaz bir malzemedir.

Ara Atkı Montajı Nasıl Yapılır

Eğer aracınız için ara atkı aparatı almışsanız montajı için ekstra bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Ara atkı aparatının paketinin içinde bulunan talimatları okuyarak veya detaylı kurulum videosunu izleyerek kolaylıkla montajını yapabilirsiniz.

Bu konuda çok fazla tecrübeniz olmasına yada üstün yeteneğinizin olmasına gerek yok. Aparat takımını kutusundan çıkardıktan sonra hiçbirşey bilmiyorsanız ilk yapacağınız şey parçaları keşfetmektir. Hangi parçanın nerede kullanılacağını anlamak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Ara atkı montajını sorunsuz bir şekilde yapmak istiyorsanız ilk olarak paket içinde çıkacak araç gereçlerin eksiksiz olmasına dikkat edin. Eğer montaj için herşey hazır ise tavan çıtaları üzerinde ara atkı çıtalarının nerelere montaj edileceğini belirlemelisiniz. Bir keçeli kalem yardımıyla montaj yapılacak bölgeyi işaretledikten sonra ara atkı çıtalarını klipsini takıp bağlamadan önce tamamen düz olduğunu kontrol etmekte fayda vardır.

Sabitleme işleminde vidaların gereğinden fazla sıkıştırılması bağlantı alanlarında çatlamaya yada vida kanallarının aşınmasına neden olabilir. Vidaların gevşek bırakılması halinde ise aparatlar tam anlamıyla sabitlenmemiş olur. Bu yüzden belli sıkılıkta vidalar sıkıştırıldıktan sonra bırakılmalı ve sabitliği kontrol edilmelidir.

Ara atkı aparatlarımız üretildikleri özel hammaddeler sayesinde araç tavanında herhangi bir çiziğe sebep olmamaktır. Bu aparatlar metal ve sert plastik gibi parçalardan oluştuğu için gayet sağlam olmakla birlikte araç tavan yüzeyinde çizilmeye neden olmaması da üretilirken en fazla dikkat ettiğimiz hususlardandır.
Çünkü bu tür çiziklerin birçoğu her ne kadar pasta cila yöntemiyle giderilmiş gibi olsa da araç sahipleri için ekstra bir iş yükü ve masraf anlamına gelir.

Araç üstü ara atkı aparatlarının yanı sıra Can Otomotiv olarak her türlü yan basamak ve tavan çıtası gibi ürünlerimizle de araç sahiplerinin hizmetinizdeyiz. Ürünlerimiz hakkında her türlü soru ve yorumlarınız için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Siparişlerinizi hem bizi arayarak hem de mesaj atarak oluşturabilir ve sipariş süreci hakkında detaylı bilgileri yine müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca hangi marka ve modelde hangi aparatların kullanılabileceği konusunda da bizden destek alabilirsiniz.

'' Seyahatlerinizden keyif almanın akıllı yolu ''
Köklü geçmişinden aldığı güç ve yenilikçilik anlayışı ile CAN AUTO, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine en uygun ürünler sunan bir marka olma sorumluluğuyla hayatı kolaylaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.